Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat !!! > Kontaktní čočky

Kontaktní čočky

Kontaktní čočky existují již od konce 19. století, za několik desítek let se ale díky modernějším technologiím značně změnily. Slouží především ke korekci optických vad zraku, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus nebo presbyopie. Mají též funkci ochrannou při některých očních onemocněních, nebo kosmetickou v případě změny barvy oka při použití barevné kontaktní čočky.  
Společně s brýlemi patří ke korekčním pomůckám zlepšujícím vidění lidí s optickou refrakční vadou. Pro mnohé nositele jsou dnes kontaktní čočky potřebným doplňkem k nošení brýlí nebo i jejich plnohodnotnou náhradou. Největší výhodou je, že jsou položeny přímo na oku, což přináší jejich uživateli plnou šíři zorného pole. Tuto vlastnost oceňují především sportovci a řidiči.


Aplikační středisko

Pro pohodlné, správné a především bezpečné používání kontaktních čoček je důležité při výběru a aplikaci kontaktních čoček navštěvovat aplikační středisko. Zde Vám odborník ( optometrista kontaktolog ) změří Váš zrak a pomůžeme vybrat nejvhodnější kontaktní čočky s ohledem na Vaše potřeby, preference a životní styl. Naučí Vás kontaktní čočky nasadit, vyjmout a vysvětlí Vám, jak o ně správně pečovat. Doporučí Vám termíny kontroly.


Jednodenní kontaktní čočky

Jednodenní kontaktní čočky jsou pohodlné a nevyžadují žádnou péči. Po použití je jednoduše vyhodíte. Jsou ideální na sport, cesty i party, ale představují také nejzdravější formu pro pravidelné každodenní nošení.

 

DAILIES® TOTAL1

DAILIES TOTAL1® - první kontaktní čočky s proměnným obsahem vody. Díky inovativnímu designu obsahují více vody tam, kde ji vaše oči potřebují, a méně vody tam, kde nikoliv. Vaše oči potřebují také dýchat, aby vypadaly a cítily se zdravě. Kontaktní čočky DAILIES TOTAL1® jsou až 6x prodyšnější než přední jednodenní kontaktní čočky a díky průlomové technologii poskytnou dlouhotrvající pocit komfortu až do konce vašeho dne

 

DAILIES® AquaComfort Plus®

Kontaktní čočky pro korekci dalekozrakosti i krátkozrakosti poskytují osvěžující komfort po celý den díky technologii zvlhčení aktivované mrkáním, zvlhčující látka je aktivovaná s každým mrknutím oka

 

DAILIES® AquaComfort Plus® Toric

Jednodenní kontaktní čočky pro uživatele s astigmatismem. Poskytují jasné, stabilní vidění a komfort pro celý den, díky technologii zvlhčení aktivované mrkáním, zvlhčující látka je aktivovaná s každým mrknutím oka

 

DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal

Kontaktní čočky DAILIES® AquaComfot Plus® Multifocal poskytují uživatelům s presbyopií (tzv. stařeckou vetchozrakostí) stabilní, jasné a ostré vidění na všechny vzdálenosti a pohodlí pro celý den


Měsíční kontaktní čočky

Měsíční silikon-hydrogelové kontaktní čočky s vysokou propustností pro kyslík. Technologie TriComfort™, zajišťuje dlouhotrvající zvlhčení, odolnost proti usazeninám a také je zárukou prodyšnosti – aby se vaše oči cítily a vypadaly zdravě

AIR OPTIX® AQUA

Kontaktní čočky AIR OPTIX® AQUA poskytují zdravý a přirozený pocit pohodlí po celý den, každý den, po celý měsíc nošení. Propouští až 5x více kyslíku než tradiční hydrogelové kontaktní čočky. Plazmou zušlechtěný povrch a AQUA zvlhčující systém poskytují pohodlí po celý den

 

AIR OPTIX® for ASTIGMATISMUS

Kontaktní čočky AIR OPTIX® for ASTIGMATISM s průlomovým designem Precision Balance 8 / 4 poskytují vynikající ostrost vidění a vysokou propustnost pro kyslík. S kontaktními čočkami AIR OPTIX® for ASTIGMATISM se můžete spolehnout na ostré vidění a pohodlí při nošení až do konce vašeho dne.

 

AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL

AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL  mají unikátní design, který poskytuje ostré, čisté vidění na blízko, střední vzdálenost i do dálky zároveň. Plazmou zušlechtěný povrch a AQUA zvlhčující systém poskytují pohodlí po celý den

 

AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA

Vysoce prodyšné* kontaktní čočky AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA  jsou vyrobeny z unikátního silikon-hydrogelového materiálu, díky kterému mají nejvyšší propustnost pro kyslík ze všech dostupných měkkých kontaktních čoček a umožňují nepřetržité nošení až 30 dní a nocí**.  Plazmou zušlechtěný povrch a AQUA zvlhčující systém poskytují pohodlí po celý den. Nepřetržité nošení 30 dní a nocí nemusí být vhodné pro každého uživatele, vždy doporučujeme konzultaci s očním specialistou

 

Měsíční kontaktní čočky - barevné

AIR OPTIX® COLORS

Představujeme nejprodyšnější barevné kontaktní čočky AIR OPTIX® COLORS.  Unikátní technologie barev 3 v 1 splyne s barvou očí a zajistí krásný a přirozený vzhled barvy očí.  Plazmou zušlechtěný povrch je mimořádně odolný proti usazeninám1, což přispívá ke zdravému nošení čoček a čočky jsou pohodlné po celý den, každý den, po celý měsíc nošení.  Vyberte si z 9 jemných i zářivých barevných odstínů  - jsou k dispozici ve variantě s dioptriemi i bez dioptrií.

FreshLook® ColorBlends®

Měsíční barevné kontaktní čočky vhodné pro světlou i tmavou barvu očí. Krycí kontaktní čočky FreshLook® ColorBlends® pro přirozený a krásný vzhled. K dispozici ve variantě s dioptriemi i bez dioptrií ve 12 barvných odstínech.

FreshLook® Colors®

Měsíční barevné kontaktní čočky vhodné pro světlou i tmavou barvu očí FreshLook® Colors.
6 barevných odstínů pro změnu barvy očí a proměnu vzhledu.  K dispozici ve variantě s dioptriemi i bez dioptrií.

FreshLook® Dimensions®

Měsíční kontaktní čočky pro zvýraznění přirozené barvy očí opatřené tmavším prstencem, který dodá světlým očím zářivý vzhled. K dispozici ve variantě s dioptriemi i bez dioptrií.

 

Přípravky pro péči o kontaktní čočky

OPTI-FREE® PureMoist®

Víceúčelový dezinfekční roztok poskytuje kontaktním čočkám 16 hodin optimální zvlhčení od nasazení čočky až do jejich vyjmutí. Dezinfekční složky POLYQUAD® a ALDOX® redukujÍ ukládání lipidů, odstraňujÍ usazeniny proteinů a ničí bakterie a choroboplodné zárodkys. Roztok je kompatibilní se silikon-hydrogelovými i hydrogelovými kontaktními čočkami.

AOSEPT® PLUS

Peroxidový roztok určený pro důkladné čištění měsíčních kontaktních čoček. Čistí, dezinfikuje, neutralizuje, odstraňuje proteiny a uchovává všechny typy kontaktních čoček včetně silikon-hydrogelových. Neobsahuje konzervační látky.

 

Zvlhčující oční kapky

SYSTANE® ULTRA

Díky svému složení poskytují očím dlouhodobou ochranu a významou úlevu od nepříjemných projevů suchého oka. Zaměřeny na podporu mucinové a vodné vrstvy slzného filmu. Příznaky suchého oka se rozvíjí během dne a večer jsou nejintenzivnější.

Suché oko v důsledku: práce na PC, v klimatizovaných prostorech, očních operací, nežádoucího účinku léků, hormonálních změn po menopauze.

Možno aplikovat přes nasazené kontaktní čočky.

 

 

 

Obraťte se na naše odborníky, kteří Vám poskytnou profesionální poradenství, komplexní odborné vyšetření, zácvik a manipulaci s kontaktními čočkami.